❤ PODSTATA VÁNOC ❤

Před Vánoci všichni blázníme, abychom na nikoho nezapomněli a obdarovali ho dárkem. Čím větší, dražší, hodnotnější dar daruji, tím vyjadřuji, jak moc druhého miluji, záleží mi na něm. Tak je společensky podávaný vánoční čas. Reklamy v televizi závodí, která bude nejlepší, Alzák na nás křičí i ve spánku, internet od nás letos dostane největší pozornost na světě.

Není celé divadlo okolo Vánoc tak trochu nesmysl? Není to celé úplně padlé na hlavu?Ruku na srdce, stejně si každý koupí všechno nejlépe sám, stejně si každý chceme vybrat to, co skutečně chceme.

Když dostaneme nevhodný dar, akorát to vzbuzuje negativní pocity a napadají nás myšlenky, které nemůžeme říci upřímně nahlas:

„Achjo, to je zase krám, co s tím budu dělat? …nějak to vymyslím, hlavně nedát nic znát.“
„Dělej, že máš radost, jinak bude druhá strana naštvaná, bude jí to líto a to fakt nechceš…“
„…mohla bych to prodat, aby se to ještě využilo dál, ale to je tak neslušný…“
„…sakra… Je hezký, že jsem dostala talíře, ale tyhle jsou fakt hrozný, nelíbí se mi. Kdybych je prodala, všichni se pak budou ptát: ‚Jak jste s nimi spokojení? Kde je máte?‘“

Říkáte si o společných Vánocích podobné fráze? Není přeci jen nejdůležitější věnovat se rodinám po celý rok? A nekompenzovat si blbé svědomí drahými dary, které většinou stojí velké úsilí všechny strany? O Vánocích bychom čas měli hlavně trávit společně a se změnou. Čas strávený delší dobu společně, klidně a neuspěchaně.

My jsme se letos s partnerem, se sourozenci, s rodiči dohodli, že si dáme výborné jídlo, výborné cukroví, kvalitní společnost a kvalitně strávený čas. Bez technologií, bez internetu, jen s pohádkami, povídání rodinných historek, které budou doprovázeny prezentací fotografií z dětství. (Už jsme každý dospělí, bydlíme ve svém, nemáme mezi sebou žádné malé děti, a proto využíváme situace. Samozřejmě chápu mladé rodiny, kde jsou malé děti)

Důležité je, aby se každá rodina uměla domluvit, a hlavně byli všichni společně spokojení.

Přeji všem maximální spokojenost a KLIDNÝ prosincový čas 🙂 

Sdílej:

Čtětěte také