Dělám vše hned, nebo to nemá cenu

Myslím si, že by každý z nás měl mít v životě několik osobních zásad.
 

Proč několik? Protože život je pestrý. 

Proč osobní? Protože životů je tolik, kolik je nás lidí na světě. Každý máme své cenné způsoby, své cenné zvyky, své cenné styly žití. Z toho vyplývá, že každý bychom si měli tvořit svoje vlastní zásady, které fungují nám. Můžeme se inspirovat lidmi, hudbou, pohybem, přírodou, děním kolem nás, ale vždy ať je naše pravda v souladu s námi samotnými. A to prosím mějme na prvním místě.

Jedna ze zásad je název článku „Dělám vše hned, nebo to nemá cenu“. Když přijde nový nápad na tvorbu, činnost, výlet, konám hned a dělám pro to maximum, jaké je v danou chvíli možné. Ne vždy jde nápad hned uskutečnit. Například když mám klienta na terapii, nemohu se sebrat a letět do Švýcarska zdolat 4000m horu, protože je to můj momentální spontánní nápad. Někdy to je „jen“ nápad si zapsat na kus papíru a vrátit se k němu hned, když je prostor. Následně ho brzy uskutečnit, nebo udělat detailnější plán, kdy ho budu moci vykonat. Samotný nápad je cenný a společně s ním přichází i velký balík energetický.

Energie tvořit může přesně za to, že v konečném důsledku dotáhneme nápad do reálného konce. Energie je tedy podstatnější částí. Když přichází, my sami si můžeme vybrat, zda ji v sobě necháme a využijeme, nebo ji necháme smutně vyprchat. 

 

Nápady a energie jsou vzácné.

Vnímejme je

Nakládejme citlivě

Využijme je maximálně

…protože to přesně potřebují od nás.

Sdílej:

BEZPLATNÁ 10 min. KONZULTACE

ZJISTÍTE, ZDA JE RUŠ I PRO VÁS

Nechte mi na sebe kontakt. Já se vám ozvu a vyslechnu si vás. Společně si ujasníme, jestli terapie RUŠ je pro vás ta pravá cesta.

Čtětěte také